Ostatni list do domu: Głos amerykańskich żołnierzy walczących w Iraku

Last Letters Home: Voices Of American Troops From The Battlefields Of Iraq

Film stanowi hołd złożony amerykańskim żołnierzom, którzy zginęli w wojnie w Iraku. Członkowie poległych żołnierzy czytają „ostatnie listy do domu” napisane przez ośmiu żołnierzy i dwie żołnierki.

Ostatni list do domu: Głos amerykańskich żołnierzy walczących w Iraku – o czym jest film?

Ostatnie słowa żołnierzy. Ostatnie wspomnienia ich rodzin. Nieustająca wdzięczność Amerykanów. Dokument autorstwa laureata Oskara i Emmy Billa Couturié to intymny, głęboko poruszający hołd złożony amerykańskim żołnierzom poległym podczas Operacji Iracka Wolność. Członkowie rodzin żołnierzy, ośmiu mężczyzn i dwóch kobiet, czytają na głos ostatnie listy – wzruszające i niezwykle wymowne – wysłane przez nich do domu. Niektóre z nich dotarły do adresatów dopiero po informacji o śmierci najbliższych. Lekturze listów towarzyszą emocjonalne wspomnienia i przemyślenia pogrążonych w żałobie żon, matek, ojców, dzieci i przyjaciół.

Ostatni list do domu: Głos amerykańskich żołnierzy walczących w Iraku – twórcy

Ostatni list do domu: Głos amerykańskich żołnierzy walczących w Iraku (Last Letters Home: Voices Of American Troops From The Battlefields Of Iraq) to amerykański film dokumentalny z 2004 roku w reżyserii Billa Couturiégo.

Ostatni list do domu: Głos amerykańskich żołnierzy walczących w Iraku – gdzie obejrzeć?

Dokument jest dostępny online w serwisie VOD player.pl.