Uzależnienie

ADDICTION

Film dokumentalny omawia postęp, jaki dokonał się we współczesnej medycynie w zakresie etiologii i leczenia uzależnień narkotykowych i alkoholowych, które są obecnie uznawane za przewlekłą chorobę mózgu.

Uzależnienie – streszczenie

Jeden na czterech dorosłych Amerykanów ma kogoś bliskiego, kto walczy z uzależnieniem. Po narkotyki i alkohol zaczynamy sięgać w okresie dorastania, narażając się tym samym na poważne zmiany w mózgu. Z nałogami boryka się obecnie 22,2 milionów osób w Stanach Zjednoczonych, a zaledwie 9% z nich jest poddawanych leczeniu.

Uzależnieni to niezwykły projekt multimedialny, który rozwiewa powszechne mity na temat uzależnień i przyczyn tego zjawiska. Dowiemy się także, że nałóg jest poważną, ale możliwą do wyleczenia chorobą mózgu.

Uzależnienie – o filmie

Uzależnieni (Addiction) to film dokumentalny z 2007 roku, będący najważniejszym elementem projektu. Dokument został nakręcony przez najlepszych amerykańskich filmowców. Zaproszeni do niego specjaliści opowiedzą widzom o najnowszych trendach w terapii uzależnień i nowatorskich metodach terapii.

Gdzie obejrzeć?

Uzależnienie jest dostępne online w serwisie VOD player.