Traffic Stop

TRAFFIC STOP

Nominowany do Oscara dokument HBO opowiadający o młodej nauczycielce, która została brutalnie potraktowana przez policję.

Traffic stop  - opis

Traffic Stop opowiada historię Breaion King, 26-letniej nauczycielki ze szkoły w Austin w Teksasie, która jako pierwsza w rodzinie zdobyła tytuł magistra. 15 czerwca 2015 roku kobieta została zatrzymana za niewielkie wykroczenie drogowe, które przerodziło się w dramatyczne aresztowanie. Funkcjonariusz niespodziewanie użył wobec niej siły i przekroczył swoje kompetencje. Afroamerykanka w drodze do więzienia prowadziła rozmowę z eskortującym ją oficerem na temat rasy i organów ścigania w Ameryce.

Traffic stop – o filmi

Wstrząsający dokument HBO w reżyserii wyróżnionej nagrodą Emmy Kate Davis („Jockey”). Popisowo zrealizowana produkcja porusza ważny społecznie temat nadużywania władzy przez funkcjonariuszy policji wobec obywateli afroamerykańskiego pochodzenia. Obraz pokazuje sylwetkę pogodnej i pełnej ambicji kobiety, której życie niespodziewanie przewróciło się do góry nogami. Sprawcami jej cierpienia były osoby, które powinny były bronić jej praw, a nie je łamać.

Traffic stop  - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.