Rodzina to rodzina

A FAMILY IS A FAMILY IS A FAMILY: A ROSI

Kontrowersyjny film dokumentalny produkcji HBO, opowiadający o współczesnej rodzinie i obalający wszelkie stereotypy z nią związane. Obraz udowadnia, że w XXI wieku definicja rodziny uległa znacznemu rozszerzeniu.

Rodzina to rodzina - opis

Bohaterowie dokumentu w zabawny i wzruszający sposób opowiadają o tym, co znaczy dla nich być rodziną. Są wśród nich dzieci wychowywane przez homoseksualne pary oraz te poczęte za pomocą in-vitro. Jest mała Chinka adoptowana przez zachodnich rodziców i dwójka braci mieszkających z matką i babcią. Poznajemy dwie matki, które biorą ślub, chcąc stworzyć jedną, wielką rodzinę, a także pary z przybranymi dziećmi. W filmie występuje uwielbiana przez Amerykanów, kontrowersyjna Rosie O’Donnell (aktorka, gospodyni popularnych talk-show i aktywistka ruchu na rzecz praw gejów i lesbijek). Gwiazda dyskutuje ze swoją córką, Vivenne Rose, na temat idei rodziny. Rozmawiają o rodzeństwie dziewczynki i byłej partnerce Rosie, Kelli. Vivienne Rose mówi, że, mimo iż mama Kelli już z nimi nie mieszka, dalej są rodziną. I puentuje: „Rodzina jest na zawsze. Rodzina to miłość”.

Rodzina to rodzina - twórcy i obsada

Mądre, skłaniające do refleksji kino dokumentalne, które udowadnia, że w dzisiejszych czasach definicja rodziny nie jest wcale tak oczywista, jak to by się mogło z pozoru wydawać. Reżyserką i producentką obrazu jest uhonorowana kilkakrotnie Nagrodą Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych oraz Emmy, Amy Schatz (telewizyjne produkcje "How Do You Spell God?", "Through A Child's Eyes: September 11", "2001", "Classical Baby"). W filmie o swojej koncepcji rodziny opowiadają m.in. Rosie O'Donnell, która jest także producentką wykonawczą dokumentu, Ziggy Marley i Elizabeth Mitchell.

Rodzina to rodzina - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.