Ojciec chrzestny II

The Godfather: Part II HD

| 10 zł na 48h |

Życie Vito Corleone od jego dzieciństwa na Sycylii aż po przewodzenie nowojorskiej mafii.

Francis Ford Coppola kontynuuje trylogię “Ojciec chrzestny”, ukazując losy dwóch pokoleń rodu Corleone i ich bezwzględne dążenie do władzy.

„Ojciec chrzestny II” – streszczenie

Antonio Andolini i jego starszy syn Paolo zostają zamordowani przez mafię. Młodszy, Vito, uchodzi z życiem. Wkrótce ucieka z Sycylii i wyrusza do Ameryki, by rozpocząć całkiem nowe życie. Zmienia nazwisko na Vito Corleone (Robert De Niro) i małymi krokami zaczyna w Nowym Jorku budować swoje imperium. W latach 50-tych władzę w mafii przejmuje jego syn Michael (Al. Pacino). Mimo wielkich ambicji, brakuje mu zdolności przywódczych i nie potrafi utrzymać jedności w rodzinie, by zapobiec kryzysowi.

„Ojciec chrzestny II” – niezapomniana rola Ala Pacino

„Ojciec chrzestny II” to film Francisa Forda Coppoli (twórca , m.in. „Czasu Apokalipsy”, „Draculi” czy „Młodości stulatka”) stworzony we współpracy z pisarzem Mario Puzo. Produkcja została nagrodzona sześcioma Oscarami, w tym za najlepszy film, najlepszego aktora drugoplanowego, najlepszego reżysera. W obsadzie znaleźli się, m.in. Al Pacino, Robert Duvall, Diane Keaton, Robert De Niro i John Cazale.

Gdzie obejrzeć?

Cały film dostępny online na VOD na player.pl

UWAGA: Film niedostępny w aplikacjach Smart TV na telewizorach Samsung i LG.