Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON

Niezwykła opowieść o człowieku, który rodzi się jako starzec i stopniowo młodnieje. W roli tytułowej wystąpił Brad Pitt, który została nominowany do Oscara. Film otrzymał wiele prestiżowych nagród.

„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” – streszczenie

Pod koniec I wojny światowej w Nowym Orleanie rodzi się Benjamin Button, noworodek przypominający osiemdziesięcioletniego starca. Jego matka umiera tuż po porodzie, a ojciec, porażony brzydotą syna, porzuca go pod drzwiami domu starców. Opuszczonym niemowlęciem z niezwykłą troską i poświęceniem opiekuje się czarnoskóra Quennie. Z czasem Benjamin młodnieje i zaprzyjaźnia się z wnuczką jednej z pensjonariuszek – Daisy.

Gdy Benjamin jest w kwiecie wieku, a Daisy jest dojrzałą, piękną kobietą, ich drogi znowu się ze sobą krzyżują. Wielkiej miłości nie udaje się jednak wygrać batalii z upływającym czasem, który odmładza Buttona, a Daisy dodaje lat.

„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” – obsada

Reżyserem filmu jest David Fincher. W obsadzie znaleźli się: Brad Pitt, Cate Blanchett, Taraji P. Henson, Julia Ormond oraz Jason Flemyng. Film otrzymał 3 Oscary i 9 nominacji do tej prestiżowej nagrodu.

„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.