Panie Dulskie

| 5 zł na 48h |

Film opowiada losy kobiet tytułowej rodziny. Głównymi bohaterkami są córka Dulska, matka Dulska i babcia Dulska. Pierwsza z nich postanawia zrealizować film dokumentalny o swojej rodzinie i tym samym odkryć jej tajemnice.

Panie Dulskie – streszczenie

Do Melanii, wnuczki pani Dulskiej, przyjeżdża Rainer Dulsky, profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Czuje, że ma coś wspólnego z kamienicą, w której mieszka tytułowy ród. Zaintrygowana historią swojej familii Melania, reżyserka filmowa, przyłącza się do jego poszukiwań. Kolejne odkrycia przeniosą ich w przeszłość pełną tajemnic, które na zawsze miały pozostać w ukryciu. Jak się okazuje, rodzina Dulskich ma wiele na sumieniu… Czy pilnie strzeżone przez lata sekrety wyjdą na jaw i zmienią życie bohaterek?

Czemu warto obejrzeć Panie Dulskie?

Panie Dulskie to polska komedia z 2015 roku, będąca luźna adaptacja dramatu „Moralność Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej.

Panie Dulskie – nagrody

Obraz został nominowany do Orłów w dwóch kategoriach: „najlepsze kostiumy” oraz „najlepszy dźwięk”. Podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film otrzymał nagrodę specjalną.

Panie Dulskie – obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest Filip Bajon. W obsadzie znalazły się: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Sonia Bohosiewicz, Maja Ostaszewska, Michał Kościukiewicz oraz Marianna Zydek.

Panie Dulskie – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny w serwisie VOD player.