Gdzie jest Nemo?

Finding Nemo

| 10zł za 48h |

Błazenek Marlin i rybka Dory nie mają sobie równych! Kiedy jego ukochany syn trafia do akwarium w Sydney, ruszają na podbój miasta.

Gdzie jest Nemo? - opis

Plum! W wodach Wielkiej Rafy Koralowej u wybrzeży Australii żyją Marlin, kolorowa ryba (nie tylko z wyglądu) zwana błazenkiem, i jego mały syn Nemo. Matkę i rodzeństwo malucha pożarł olbrzymi rekin. Od tego momentu, nadopiekuńczy Marlin 24 godziny na dobę spędza na pilnowaniu swojego synka. Pomimo tego, pewnego dnia dochodzi do tragedii – Nemo zostaje wyłowiony przez nurka i trafia do akwarium w Sydney. Marlin natychmiast wyrusza na ratunek synowi, a czekać go będzie wielka podróż przez rafę koralową. Na szczęście nie przeżyje jej sam, towarzyszyć mu będzie wierna, choć zapominalska przyjaciółka – Dory.

Gdzie jest Nemo? - twórcy i nagrody

Dole Marlina i jego uwięzionego synka stała się światowym hitem i czołowym sukcesem kasowym w historii filmów animowanych. Animacja zdobyła też dziesiątki nagród i wyróżnień, a wśród nich najważniejszą nagrodę - Oscara dla najlepszej pełnometrażowej animacji oraz trzy inne nominacje do tej nagrody. Reżyserem filmu jest uhonorowany dwoma Oscarami, Andrew Stanton. Drugim reżyserem został Lee Unkrich, zdobywca tej samej ilości statuetek, przyznawanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Gdzie jest Nemo? - gdzie oglądać?

Animacja jest dostępna online na platformie VOD player.pl