Balladyna

| 5zł za 48h |

„Balladyna” w reżyserii Oskara Sadowskiego to pierwszy w Polsce wirtualny spektakl z pogranicza teatru i kina eksperymentalnego, wyprodukowany w warunkach całkowitej izolacji aktorów.

Balladyna - opis spektaklu

Spektakl został wyprodukowany w warunkach całkowitej izolacji aktorów, własnoręcznie filmujących i porozumiewających się między sobą za pomocą telefonów komórkowych. Pragnienia, obsesje, fantazje erotyczne i niespełniona miłość z morderstwem w tle, zestawione z wyobcowaniem i dystansującą technologią, eksplodują w emocjonalnej grze. Psychodeliczna formuła sztuki przekracza dotychczasowe granice komunikacji z widzami. W projekcie biorą udział gwiazdy polskiej sceny teatralnej i filmowej, m.in.: Marta Zięba, Katarzyna Figura, Marcin Kowalczyk, Maja Pankiewicz, Sandra Korzeniak, Jacek Poniedziałek, Bartek Gelner.

„Balladyna” stała się punktem wyjścia do stworzenia nowatorskiej opowieści o samotności, strachu, obsesji i miłości w czasach globalnej izolacji. W pandemicznej adaptacji każda z postaci dramatu Juliusza Słowackiego posiada swojego współczesnego odpowiednika. Uwięzieni w domach bohaterowie z każdym dniem wpadają w coraz większy obłęd.

Reżyserem spektaklu jest Oskar Sadowski. Muzykę skomponował Baasch. Za montaż odpowiada Adrien Cognac i Wojciech Kaniewski, a za animacje Sebulec.

W produkcji wystąpiło ponad 20 znanych polskich artystów kinowych i teatralnych, m.in. Katarzyna Figura, Marta Zięba, Maja Pankiewicz, Sandra Korzeniak, Marcin Kowalczyk, Maciej Grubich, Jan Dravnel, Sonia Roszczuk, Paweł Smagała, Karolina Staniec, Rozalia Mierzicka, Jacek Poniedziałek, Bartosz Gelner, Julian Swieżewski, Dominika Biernat, Magda Celmer, Bartosz Ostrowski, Krystian Pesta, Karol Kubasiewcz, Michał Zieliński oraz Dominik Sadoch i Ola Rudnicka – znani ze światowych wybiegów mody. Reżyserem spektaklu jest Oskar Sadowski. Muzykę skomponował Baasch. Za montaż odpowiada Adrien Cognac i Wojciech Kaniewski, a za animacje Sebulec.

Balladyna - gdzie oglądać?

Spektakl dostępny jest na platformie VOD player.pl.