Złodziejaszki

Manbiki Kazoku (Shoplifters) HD

|18 zł na 48h|

Co czyni rodzinę: papierowe powiązania czy szczere uczucia? Co daje szczęście: pieniądze czy bliskość? Zdobywca Złotej Palmy w Cannes przedstawia historię familii innej niż wszystkie.

Złodziejaszki – opis

Osamu i Nobuyo żyją w niewielkiej, zagraconej ruderze wraz ze swoim synem Shotą, siostrą Nobuyo, Aki i babką Hatuse, której renta utrzymuje resztę rodziny przy życiu. Choć każdy z domowników ima się różnych zajęć w celach zarobkowych, Osamu i Shota często odwiedzają pobliskie supermarkety i mniejsze sklepy, by ukraść co potrzebniejsze produkty. „O ile sklep nie plajtuje, to wolno” wpajają młodemu chłopakowi rodzice. Cięższe czasy zwiastuje pojawienie się w ich życiu nowej osoby, dziewczynki imieniem Yuri, którą bohaterowie wyciągają (lub raczej „porywają”) z patologicznego domu.

Złodziejaszki – obsada i twórcy

„Złodziejaszki” to ciepła, ale też dająca do myślenia opowieść w reżyserii Hirokazu Koreedy („Jak ojciec i syn”, „Nasza młodsza siostra”). W 2018 roku film zdobył Złotą Palmę w Cannes.  W rolach głównych wystąpili: Lily Franky („Jak ojciec i syn”, „Nasza młodsza siostra”), Sakura Andô („Miłość za sto jenów”, „0,5 mm”), Kirin Kiki („Kwiat wiśni i czerwona fasola”, „Ciągle na chodzie”) i Mayu Matsuoka („Lekcja zła”, „Słuchaj Wszechświata”).

Złodziejaszki – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.