Sekretne życie Waltera Mitty

THE SECRET LIFE OF WALTER MITTY (2013)

Ben Stiler w roli fotoedytora, który zagubił okładkowe zdjęcie do ostatniego wydania magazynu. Aby je odnaleźć, wyrusza w świat, a zwykłe poszukiwania stają się fantastyczną podróżą.

Sekretne życie Waltera Mitty - opis

Walter Mitty pracuje jako fotoedytor w tygodniku, w którym są publikowane jedne z najciekawszych zdjęć na świecie. Wolny czas spędza w świecie fantazji. Pewnego dnia dowiaduje się, że gazeta w której pracuje ma przejść w format cyfrowy. Walterowi i jego koleżance Cheryl (w której się podkochuje) grozi utrata pracy. W przygotowaniu jest ostatnie papierowe wydanie magazynu, w którym kluczową rolę ma odegrać zdjęcie, nadesłane do redakcji przez Seana OʼConnella. Okazuje się jednak że w przesłanej paczce go nie ma. Walter wyrusza w świat w poszukiwaniu autora zdjęcia, przy okazji przeżywając swoje wymarzone przygody.

Sekretne życie Waltera Mitty - obsada i twórcy

Film jest ekranizacją opowiadania fantastycznego z 1939 roku autorstwa Jamesa Thurbera z Benem Stillerem po obu stronach kamery. W obsadzie znaleźli się też znani amerykańscy aktorzy, tacy jak: dwukrotny zdobywca Oscara ("Obywatel Milk", "Rzeka tajemnic"), Sean Penn, Kristen Wiig ("Druhny", "Ghostbusters. Pogrmocy duchów") oraz Adam Scott ("Syndrom DDR", ("Złe miejsce").

Sekretne życie Waltera Mitty - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl