Gdzie jest Dory?

Finding Dory

| 10zł za 48h |

Znana z filmu „Gdzie jest Nemo?” cierpiąca na brak pamięci krótkotrwałej rybka Dory wyrusza w podróż do Kalifornii, by odnaleźć swoich rodziców.

Gdzie jest Dory? - opis

Dory jest uroczą rybką, którą cierpi na pewną przypadłość – na zaniki pamięci. Gdy była mała, kochający rodzice starali się ustrzec ją przed wszelkim niebezpieczeństwem. Pewnego dnia jednak Dory wpadła w prąd oceaniczny, który porwał ją w nieznane. Teraz próbuje przypomnieć sobie swoją przeszłość i odnaleźć rodziców. Wyrusza do Kalifornii, a pomagają jej w tym przyjaciele: błazenek Marlin i jego synek Nemo, zgryźliwa ośmiornica Hank, narwalowaty Bailey, przekonany o tym, że cierpi na zaburzenia echolokacji, i Nadzieja, rekin wielorybi z wadą wzroku.

Gdzie jest Dory? - twórcy i obsada

Niezwykła animacja autorstwa zdobywcy dwóch Oscarów Andrew Stantona, twórcy cieszącego się szaloną popularnością filmu Gdzie jest Nemo?, który został nagrodzony Oscarem dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego. Produkcja zabiera widza do zapierającego dech w piersiach podwodnego świata. Obraz bawi i wzrusza. Nie brakuje w nim sympatycznych bohaterów oraz mądrego przesłania. Swoich głosów w polskiej wersji językowej głównym postaciom użyczyli m.in. Joanna Trzepiecińska i Andrzej Grabowski. Niespodzianką dla polskich widzów będzie także głos lektorki filmów przyrodniczych Krystyny Czubówny.

Gdzie jest Dory? - gdzie oglądać?

Film dostępny online na platformie VOD player.pl.