Dzika grusza

Ahlat Agaci

Niepublikowany dotąd pisarz wraca do rodzinnego domu po ukończeniu studiów, gdzie poszukuje sponsorów do wydania swojej książki.

Dzika grusza – opis

Sinan, absolwent pedagogiki, tuż przed ostatnimi egzaminami powraca do Çan, rodzinnego miasta w północno-zachodniej Turcji. Jednak lata spędzone w dużym mieście sprawiają, że na lokalną społeczność patrzy z niechęcią, dostrzegając prowincjonalizm mieszkańców. Sinan pragnie przede wszystkim zostać wziętym pisarzem, lecz marzenia okazują się trudne do urzeczywistnienia. Bezskutecznie próbuje zdobyć sponsora do opublikowania swojej książki. Niepostrzeżenie młody mężczyzna zaczyna zaś mierzyć się z historią i dziedzictwem miejsca.

Dzika grusza – obsada i twórcy

Reżyserem tego nastrojowego tureckiego dramatu jest kilkukrotny zdobywca Złotej Palmy, Nuri Bilge Ceylan („Zimowy sen”, „Pewnego razu w Anatolii”). W postać Sinana wciela się Dogu Demirkol, dla którego „Dzika grusza” to aktorski debiut. W filmie występują między innymi: Murat Cemcir („Lęk przed Bogiem”, „Podziemie”), Bennu Yıldırımlar („Ile za ile”, „System 2.0”).

Dzika grusza – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.