Buntownik z wyboru

GOOD WILL HUNTING

| 10zł za 48h |

Nagrodzona dwoma Oscarami historia nieprzeciętnie inteligentnego chłopaka z ubogiej dzielnicy, który pracuje jako sprzątacz na elitarnej uczelni.

„Buntownik z wyboru” – streszczenie

Will Hunting, pochodzący z ubogiej dzielnicy Bostonu dwudziestolatek, zarabia na życie sprzątając korytarze elitarnej uczelni technologicznej MIT. W wolnych chwilach spędza czas z paczką podobnych do niego kumpli. Przypadkowo jeden z profesorów uczelni odkrywa niezwykły talent matematyczny Willa. Namawia go na rozpoczęcie studiów, a także na spotkania z terapeutą, który ma pomóc Willowi poradzić sobie z negatywnymi emocjami.

Czemu warto obejrzeć „Buntownik z wyboru”?

„Buntownik z wyboru” („Good will hunting”) to dramat z 1997 roku. Oparty na nagrodzonym Oscarem scenariuszu, inspirujący film o genialnym młodym człowieku, który szuka własnej drogi. Obraz otrzymał w sumie 9 nominacji do Oscara, w tym dla najlepszego filmu i reżysera.

„Buntownik z wyboru” – obsada

Reżyserem filmu jest Gus Van Sant. W głównych rolach występują: Matt Damon i Ben Affleck. Obok nich pojawiają się także: nagrodzony za swoją kreację Oscarem Robin Williams, Stellan Skarsgård oraz Minnie Driver, którą Akademia wyróżniła nominacją w kategorii „najlepsza aktorka drugoplanowa”.

„Buntownik z wyboru” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.