Berek

TAG

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami komedia o grupie znajomych grających w jedną z najprostszych gier dla dzieci – w berka.

Berek – opis

Grupa znajomych z podwórka, by nie stracić ze sobą kontaktu, jeden miesiąc w roku poświęca na „hardkorową” odmianę gry w berka. Wszystkie chwyty dozwolone. Nie ma znaczenia, czy jesteś na firmowym spotkaniu, porodzie syna czy na zakupach z rodziną. W każdej chwili ktoś może wyskoczyć z krzaków i klepnąć cię w ramię. Osoba, która zostanie berkiem, gdy miesiąc się skończy, musi żyć w hańbie i z uczuciem przegranej aż do następnej edycji. I tak ta zabawa kręci się już trzydzieści lat. Bieżący rok jest jednak wyjątkowy. Piątka kumpli spotyka się na ostatnią rundę gry, by pożegnać kolegę, który po ślubie przechodzi na berkową emeryturę. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że facet nigdy nie dał się zberkować. Panowie postanawiają za wszelką cenę ten fakt zmienić.

Berek – opis

Historia „Berka” wydarzyła się naprawdę. O sprawie w 2013 roku napisał amerykański dziennik „Wall Street Journal", co zainspirowało Marka Steilena i Roba McKittricka do stworzenia scenariusza. W rolach głównych występują: Ed Helms („Kac Vegas”, „Biuro”), Jeremy Renner („Avengers: Koniec gry”, „Nowy początek”), Jon Hamm („Mad Men”, „Baby Driver”), Isla Fisher („Iluzja”, „Wyznania zakupoholiczki”) i Rashida Jones („Demon salsy”, „Celeste i Jesse - Na zawsze razem”). Reżyserem filmu jest Jeff Tomsic („Broad City”, „Objazd”).

Berek – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.