Słodki kraj

SWEET COUNTRY

Historia Aborygena, który musi zmierzyć się z porządkiem stworzonym przez białego człowieka.

„Słodki kraj” – streszczenie

Historia rozgrywa się w XX-wiecznej Australii. Sam jest Aborygenem w średnim wieku, który pewnego dnia dostaje ofertę pracy od Harry’ego Marsha. Okazuje się jednak, że nowy pracodawca jest nieuczciwym człowiekiem. Sam nie może się z nim dogadać, a ich wzajemne kontakty stają się coraz bardziej napięte. Któregoś dnia dochodzi między nimi do strzelaniny, w której ginie Marsh. Aborygen, który zabił białego w obronie własnej musi uciekać z ciężarną żoną Lizzie. W pościg za nimi wyruszają tropiciele pod wodzą doświadczonego sierżanta Fletchera.

Czemu warto obejrzeć „Słodki kraj”?

„Słodki kraj” („Sweet country”) to australijski western z 2016 roku. Twórcy w wiarygodny sposób odtwarzają ducha czasów segregacji rasowej i ukazują jego absurdy. Film wyróżniono Nagrodą Specjalną Jury na MFF w Wenecji.

„Słodki kraj” – obsada

Reżyserem filmu jest zdobywca Kryształowego Niedźwiedzia w Berlinie i wielu innych prestiżowych nagród – Warwickowi Thorntonowi. W obsadzie znaleźli się, m.in. trzykrotnie nominowany do Złotego Globu Sam Neill, Bryan Brown, Hamilton Morris, Thomas M. Wright oraz Ewen Leslie.

„Słodki kraj” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.