Bohemian Rhapsody

BOHEMIAN RHAPSODY

Stadion Wembley, 1986 rok. Lider zespołu Queen, Freddie Mercury, wchodzi na scenę, siada przy pianinie i rozpoczyna występ, który przeszedł do historii. Oto opowieść o muzycznym magiku, który zaczarował cały świat.

Bohemian Rhapsody – opis

Filmowa biografia Freddiego Mercury’ego i zespołu Queen nie jest kolorową laurką, a opowieścią o rodzinie, braterstwie i potrzebie miłości w brutalnym świecie showbiznesu. To również  zaskakująca i chwytająca za serce historia, gdzie na każdym kroku czeka na widzów słynny przebój muzyczny. Freddiego i jego kolegów z zespołu poznajemy jako młokosów grających w podrzędnych brytyjskich klubach. Później towarzyszymy im w trakcie komponowania największych hitów, takich jak: „We will rock you”, „We are the champions” czy tytułowe „Bohemian Rhapsody”. Jesteśmy świadkami ich wzlotów i upadków. Wtedy, gdy odnoszą największe sukcesy i wtedy gdy konflikty wewnątrz zespołu grożą jego rozpadem. Poznajemy Freddiego Mercury’ego zarówno jako charyzmatycznego lidera, który porusza tłumy, jak i najbardziej samotnego człowieka na świecie. Nie trzeba być wielkim fanem rock’n’rolla, żeby dać się uwieść tej chwytającej za serce historii.

Bohemian Rhapsody – obsada i twórcy

Filmowa biografia Freddiego Mercury’ego to jeden z największych przebojów 2018 roku. Film podbił boxoffice zarabiając pond 900 milionów na całym świecie. "Bohemian Rhapsody" zdobył również cztery Oscary w kategoriach: dźwięk, montaż, montaż dźwięku i pierwszoplanowa rola męska. W głównego bohatera wcielił się Rami Malek („Mr.Robot”, „Papillon. Motylek”), który po sukcesie filmowej biografii Freddiego Mercury’ego stał się jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd Hollywood. W pozostałych rolach wystąpili między innymi: Aidan Gillen („Gra o tron”, „Król Artur: Legenda miecza”), Tom Hollander („Nocny recepcjonista”, „Zapętleni”) i Mike Myers („Guru miłości”, „Austin Powers: Agent specjalnej troski”). Film wyreżyserował Bryan Singer („Podejrzani”, „X-Men”) na spółkę z Dexterem Fletcherem („Eddie zwany Orłem”, „Rocketman”), a żyjący członkowie zespołu Queen mieli duży wpływ na proces produkcji.

Bohemian Rhapsody – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.