Obława

| 8 zł za 48h |

W mrocznych czasach losy dwóch mężczyzn i dwóch kobiet splączą się w nieprzewidywalnej intrydze, w której każda postać skrywa mroczną tajemnicę, a zdrada objawi wszystkie swoje zaskakujące oblicza...

Obława – streszczenie

Głównym bohaterem filmu jest kapral Wydra, który walczy z Niemcami, polskimi zdrajcami i własną przeszłością. Późna jesień 1943 roku. Niewielki oddział partyzancki, którego żołnierzy nękają choroby i głód wegetuje w podmokłych lasach i czeka na kolejny rozkaz, by ruszyć do walki. Zadaniem oddziału jest koordynacja prowadzonych przez Polskie Państwo Podziemne akcji wojskowych, a zwłaszcza likwidacja hitlerowców i osób, które z nimi sympatyzują. Partyzanci realizują zadania specjalne, ale sami potrzebują też pomocy. Kapitan Wydra, jeden z członków oddziału, otrzymuje rozkaz porwania mężczyzny z pobliskiej wioski, który jest niemieckim konfidentem. Wydra wykonuje wyroki śmierci na Niemcach i zdrajcach, a skazany przez Polskie Państwo Podziemne na śmierć Kondolewicz okazuje się być jego dawnym kolegą ze szkoły. Wydra wyprowadza konfidenta do lasu, gdzie okazuje się, że wszyscy członkowie jego oddziału zostali wymordowani - ktoś poderżnął im gardła. Kapral jest wstrząśnięty tym widokiem, a Kondolewicz wykorzystuje chwilę jego nieuwagi, by uciec. Kilka chwil później zostaje zastrzelony. Od tego momentu zaczyna wyjaśniać się tajemnicza śmierć wszystkich członków partyzanckiego oddziału.

Czemu warto obejrzeć Obławę?

„Obława” to thriller wojenny z 2012 roku. Jest epos o partyzantach, który pokazuje prawdziwe oblicze hitlerowskiej okupacji Polski podczas II wojny światowej.

Obława – obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest Marcin Krzyształowicz. W obsadzie znaleźli się Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Weronika Rosati oraz Sonia Bohosiewicz. Pojawiają się też Andrzej Zieliński oraz Anna Guzik i Alan Andersz.

Obława – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.