LBJ

Film biograficzny poświęcony postaci Lyndona B. Johnsona oraz jego politycznej karierze - od wczesnych lat w zachodnim Teksasie po Biały Dom. W roli tytułowej Woody Harrelson (“Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, “Siedem dusz”).

LBJ – opis

Opowieść prezentuje drogę polityka do władzy, lecz koncentruje się wokół politycznego zamieszania wywołanego przez krwawy zamach na Johna F. Kennedy’ego z 1963 r. W wyniku tego tragicznego zdarzenia LBJ został zaprzysiężony na 36. Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Polityk musiał stawić czoła obydwu skłóconym ze sobą frakcjom politycznym i zaproponować rozwiązania, jakie podniosą morale narodu i poprawią sytuację w kraju. Największym wyzwaniem okazało się jednak dokończenie dzieła poprzednika i wprowadzenie historycznej Ustawy o prawach obywatelskich.

LBJ - obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest Robert Reiner ("Ludzie honoru"). W rolę prezydenta wcielił się trzykrotnie nominowany do Oscara Woody Harrelson. W obsadzie znaleźli się również Jennifer Jason Leigh ("Patrick Melrose") oraz Bill Pullman ("Grzesznica"). Film został nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film.

LBJ – gdzie obejrzeć?

Cały serial dostępny online w serwisie VOD player w wersji z polskimi napisami lub lektorem.