Inferno

Inferno (2016)

|10zł na 48h|

Kolejna adaptacja bestsellerowego cyklu Dana Browna. Co teraz spotka Roberta Langdona – bohatera słynnego „Kodu Leonarda da Vinci”?

Inferno – opis

Robert Langdon budzi się we florenckim szpitalu z raną postrzałową głowy, nie pamiętając nic z minionych wydarzeń. Wie tylko, że to, co go spotkało, ma coś wspólnego z tajemniczym przedmiotem, który jest w jego posiadaniu. Okazuje się nim być reprodukcja mapy piekieł Dantego, będącą kluczem do rozwiązania zagadki. Profesor zaczyna odkrywać tajemnicę, a w pogoń za nim ruszają uzbrojeni ludzie, którzy niekoniecznie chcą porozmawiać o sztuce.

Inferno – obsada i twórcy

„Inferno” to kolejna po „Kodzie da Vinci” i „Aniołach i demonach” adaptacja prozy Dana Browna z Robertem Langdonem w roli głównej. W profesora ponownie wciela się Tom Hanks („Filadelfia”, „Forrest Gump”), a za kamerą znów stanął Ron Howard („Piękny umysł”, „Apollo 13”). W pozostałych rolach występują między innymi: Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Felicity Jones („Teoria wszystkiego”, „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”) i Ben Foster („Warcraft: Początek”, „Pandorum”).

Inferno – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl