Gentleman z rewolwerem

OLD MAN AND THE GUN

Uśmiechnięty, sympatyczny, o nienagannych manierach. Dać się obrabować takiemu gentelmanowi to prawdziwa przyjemność. Poznajcie Forresta Tuckera.

Gentelman z rewolwerem – opis

Główny bohater filmu „Gentleman z rewolwerem” ma siedemdziesiąt lat i pistolet za pazuchą. Broń wyciąga jedynie w ostateczności. Rabując banki używa swojego uroku i rozbrajającego uśmiechu. Po tym, gdy w wieku 70 lat ucieka z więzienia San Quentin, Forrest Tucker stawia wszystko na jedną kartę. Rozpoczyna rajd po bankach za każdym razem inkasując znaczącą sumkę. Jaki ma cel? Ową tajemnicę próbuje odkryć bezwzględny gliniarz, który chętnie zakułby go w kajdanki. Tucker w charakterystycznym sobie stylu wodzi za nos wymiar sprawiedliwości. Wszystko się jednak zmienia, gdy na jego drodze pojawia się miłość. Czy pod jej wpływem Tucker przewartościuje swoje życie?

Gentelman z rewolwerem – obsada i twórcy

„Gentelman z rewolwerem” to ostatni film w karierze Roberta Redforda. Artysta odchodzi na emeryturę z przytupem – za swoją rolą zdobył nominację do Złotego Globu. Wielkiemu aktorowi partnerują między innymi: Sissy Spacek („Carrie”), Casey Affleck („Manchester by the Sea”) i Tom Waits („Dracula”). Reżyseruje David Lowery („Ghost Story”).

Gentelman z rewolwerem – gdzie oglądać?

Cały film „Gentelman z rewolwerem” dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersji z lektorem i z napisami.