Ucieczka z Pretorii

ESCAPE FROM PRETORIA

Daniel Radcliffe oraz Daniel Webber jako dwóch południowoafrykańskich opozycjonistów, którzy postanawiają uciec z więzienia o podwyższonym rygorze.

Ucieczka z Pretorii - opis

Członkowie zdelegalizowanego Afrykańskiego Kongresu Narodowego, Tim Jenkin (Daniel Radcliffe) i Stephen Lee (Daniel Webber), zostają aresztowani za produkcję i kolportaż ulotek wzywających do walki z apartheidem. Uznani za niebezpiecznych terrorystów trafiają do zakładu o podwyższonym rygorze w Pretorii. Osadzeni w fatalnych warunkach i skazani na łaskę brutalnych strażników, wiedzą, że aby przeżyć, muszą wyrwać się zza krat.

Ucieczka z Pretorii - twórcy i obsada

Oparta na faktach opowieść o walce uciskanej większości i dwóch zwykłych ludziach, którzy postanowili walczyć o równość dla wszystkich. W ich rolach odnajdują się z powodzeniem Daniel Radcliffe (Harry Potter i komnata tajemnic, Cudotwórcy) oraz Daniel Webber (serial The Punisher). Obok nich występują Ian Hart (Harry Potter i Insygnia Śmierci), Mark Leonard Winter (Projektantka) oraz Nathan Page (Śpiąca piękność). Reżyserem i współautorem porywającego scenariusza jest debiutant Francis Annan.

Ucieczka z Pretorii - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.