Klasa pracująca

THOSE WHO WORK

Mężczyzna ponad wszystko kochający swoją pracę niespodziewanie zostaje zwolniony, co sprawia, że musi on przedefiniować swoje życiowe wybory.

Klasa pracująca - opis

Franck (Olivier Gourmet) całe swoje życie poświęcił pracy. Nieważne czy jest dzień, czy noc mężczyzna wisi na telefonie i załatwia sprawy służbowe. Pewnego dnia popełnia jednak błąd i zostaje zwolniony. Frank czuje się zdradzony przez system, któremu poświęcił wszystko. W końcu uzmysławia sobie, że musi ocalić najważniejsze – relację ze swoją najmłodszą córką Mathildą (Adèle Bochatay). Dramat pokazujący ewolucję mężczyzny, który poświęcił wszystko firmie, a ta w pewnym momencie wypięła się na niego. Bohater musi zredefiniować swoje życiowe wybory i zdecydować, co jest dla niego najważniejsze.

Klasa pracująca – twórcy i obsada

Ciekawą i przekonywującą rolę w filmie tworzy Olivier Gourmet („Wróg publiczny numer jeden, vol. 2”). W pozostałych rolach pojawiają się Adèle Bochatay (serial „Double vie”), Michel Voïta („Opowieść zimowa”), Delphine Bibet („Własność prywatna”) oraz Pauline Schneider („Pipeline”).

Klasa pracująca – wyróżnienia

Produkcja została wyróżniona na Angers European First Film Festival.