Pewnego razu… w Hollywood

ONCE UPON A TIME IN HOLLYWOOD

"Pewnego razu w Hollywood" to powrót do roku 1969 w Los Angeles. Do czasów kiedy wszystko się zmienia. Telewizyjna gwiazda - Rick Dalton i jego wieloletni dubler - Cliff Booth działają w branży, którą powoli przestają poznawać.

Pewnego razu w Hollywood - opis filmu

Przedostatni film w dorobku Quentina Tarantino? Według zapowiedzi reżysera - niestety tak. Jednak zanim amerykański reżyser odejdzie na zasłużoną emeryturę, dostarczy nam jeden z najlepszych filmów w swojej karierze (według krytyków i masy widzów). Oto przed Wami historia słonecznego Hollywood z tragiczną zbrodnią w tle. Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) był kiedyś popularnym telewizyjnym aktorem, który miał szczęście zagrać w dobrze przyjętym westernie. Minęło jednak trochę czasu, a jego kariera nie poszła do przodu. Na szczęścia ma u swojego boku wiernego przyjaciela i utalentowanego kaskadera - Cliffa Bootha (Brad Pitt). W końcu decydują się na odważny krok - wyjechać i postawić wszystko na jedną kartę. Jednak kiedy wracają, okazuje się, że Fabryka Snów, którą znali zmieniła się nie do poznania. Na szczęście koło Ricka wprowadza się utalentowany polski reżyser i jego urocza żona Sharon Tate (Margot Robbie).

Pewnego razu w Hollywood - twórcy i obsada

Dziewiąty film genialnego scenarzysty i reżysera Quentina Tarantino („Pulp Fiction”) jest hołdem dla złotej ery Hollywood. Perfekcyjnie skonstruowany film z niezwykłą obsadę. W głównych rolach występują: zdobywca Oscara Leonardo DiCaprio („Co gryzie Gilberta Grape'a”), Brad Pitt (Ad Astra), dwukrotnie nominowana do Nagrody Akademii Margot Robbie („Jestem najlepsza. Ja, Tonya”), Dakota Fanning („Wojna światów”) oraz laureat czterech Złotych Globów Al Pacino („M jak Morderca”). Produkcja została wyróżniona dwiema statuetkami Oscara oraz ośmioma nominacjami do tej prestiżowej nagrody.

Pewnego razu w Hollywood - gdzie oglądać?

Cały film dostępny online na platformie VOD player.pl.