Godziny

THE HOURS

Trzy kobiety, trzy różne epoki, trzy historie o życiu i śmierci. Nicole Kidman, Meryl Streep oraz Julianne Moore w nominowanej do dziewięciu Oscarów ekranizacji powieści Michaela Cunninghama.

„Godziny” – streszczenie

Jeden niezwykły dzień z życia trzech kobiet: pisarki Virginii Woolf (nagrodzona za tę rolę Oscarem Nicole Kidman), gospodyni domowej Lary Brown (Julianne Moore) i właścicielki wydawnictwa, Clarissy Vaughan (Meryl Streep). Choć każda z nich żyje w innej epoce, wszystkie zmagają się z problemem depresji i pokusą samobójstwa. Ale to nie jedyna rzecz, która je łączy... Tłem opowieści są Londyn 1923 roku, Los Angeles końca lat 40., i współczesny Nowy Jork.

„Godziny” – obsada

„Godziny” to dramat psychologiczny z 2002 roku. Za reżyserię odpowiedzialny był Stephen Daldry („Billy Elliota”, „Lektora”). Scenariusz powstał na podstawie uhonorowanej Nagrodą Pulitzera powieści Michaela Cunninghama. W obsadzie znalazły się: Nicole Kidman („Oczy szeroko zamknięte”), Meryl Streep („Wybór Zofii”) i Julianne Moore („Still Alice”). Amerykańska Akademia Filmowa wyróżniła „Godziny” dziewięcioma nominacjami do Oscara, a oprócz tego film Daldry’ego otrzymał dwa Złote Globy, trzy nagrody BAFTA i Srebrnego Niedźwiedzia.

„Godziny” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.