Życie Pi

Life of Pi

Młody hindus w łódce na środku oceanu. Nie jest jednak sam. Towarzyszą mu orangutan, hiena, zebra i tygrys. To nie fabuła komedii familijnej, a wspaniała przypowieść o ludzkiej determinacji.

 

Życie Pi – opis

Do czego jest zdolny człowiek w obliczu śmierci głodowej? Czy jest w stanie wytrzymać długie miesiące w samotności? Co zrobi, żeby ocalić życie? Takie pytania zadaje Ang Lee w filmie opowiadającym o młodym chłopcu, przemierzającym ocean w towarzystwie dzikiego tygrysa. W trakcie wielkiego sztormu statek, na którym zmierzał wraz z rodziną z Indii do Kanady, zostaje zatopiony. Jako że jego familia prowadziła zoo, okręt był pełen zwierząt. Teraz część stworzeń towarzyszy Pi Patelowi w podróży. Odwodniony i głodny chłopiec musi konkurować o żywność z groźnym tygrysem. Szalupa wydaje się zbyt duża na nich dwóch. Czy Pi zdominuje bestię, czy da się pożreć? Jak zakończy się tak niezwykła podróż?

 

Życie Pi – obsada i twórcy

Ten wspaniały obraz w reżyserii Anga Lee („Tajemnica Brokeback Mountain”, „Przyczajony tygrys, ukryty smok”) zdobył cztery Oscary na 11 nominacji. Nagrodzone zostały: reżyseria, efekty specjalne, muzyka oraz zdjęcia. W głównego bohatera wciela się Suraj Sharma (serial „Homeland”, „Śmierć nadejdzie dziś 2”).

 

Życie Pi – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player w polskiej wersji językowej.