Zwyczajna kobieta

A REGULAR WOMAN

Wstrząsający dramat o miażdżącej sile tradycji w reżyserii specjalizującej się w kobiecym kinie Sherry Hormann („Kwiat pustyni”).

Zwyczajna kobieta - opis

Aynur (Almila Bagriacik) jest piękną i pełną życia córką tureckich imigrantów mieszkających w Niemczech. W wieku szesnastu lat dziewczyna zostaje zmuszona, wbrew swojej woli, do wyjścia za mąż za brutalnego mężczyznę. W końcu zachodzi w ciąże i zdaje sobie sprawę, że nie chce, aby tak wyglądało jej życie. Ucieka do Berlina. Rodzi tam syna, znajduje pracę i nową miłość. Niestety rodzina nie chce jej pozwolić na dokonywanie własnych wyborów i cieszenie się wolnością...

Zwyczajna kobieta  - twórcy i obsada

Scenariusz obrazu został oparty na prawdziwej historii Hatun „Aynur” Sürücü, zamordowanej w Berlinie w wieku 23 lat przez młodszego brata. Chłopak tłumaczył, że była to zbrodnia honorowa. Odtwórcami głównych ról są Almila Bagriacik („NSU: Brunatni zabójcy”), Rauand Taleb („Nightlife”), Aram Arami („Szkolna imprezka”), Meral Perin („Nachtschicht”) oraz Mürtüz Yolcu („Dogs of Berlin”). Produkcja została wyróżniona Bavarian Film Awards.

Zwyczajna kobieta  - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.