Żurek

Samotna wdowa musi podjąć trud samotnego wychowywania niepełnosprawnej córki. Sprawy zaczynają się komplikować, gdy okazuje się, że dziewczynka jest w ciąży.

Żurek - opis

Współczesna Polska, małe przygraniczne miasteczko. 40-paroletnia Halina Iwanek jest wdową samotnie wychowującą córkę Iwonkę. Kilka miesięcy wcześniej mąż Haliny popełnił samobójstwo w ramach protestu przeciw likwidacji tutejszej kolei. 15-letnia Iwonka jest opóźniona w rozwoju i cierpi na padaczkę. Zaskoczeniem dla wszystkich jest fakt, że dziewczyna jest w ciąży. Dziewczyna nie chce zdradzić, kto jest ojcem dziecka. Halina przysięga na grobie męża, że pozna prawdę i do Bożego Narodzenia ochrzci dziecko nadając mu imię ojca. Nagabywana przez matkę Iwonka wskazuje za każdym razem innych kandydatów. Raz ojcem jest obecny kochanek Haliny, Władek, innym razem nauczyciel plastyki, potem młody żołnierz z tutejszej jednostki wojskowej, a w końcu ich sąsiad Matuszek. Prawda jest jednak gdzie indziej.

Żurek - obsada i twórcy

W rolę Haliny wcieliła się polska gwiazda kina - Katarzyna Figura ("Killer", "Kingsajz"). W obsadzie możemy zobaczyć też Zbigniewa Zamachowskiego ("Zmruż oczy", "Cześć, Tereska"), Natalię Rybicką ("Londyńczycy", "Chrzest"). Reżyserii filmu podjął się Ryszard Brylski ("Cudowne lato", "Deborah").

Żurek - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl