Zimowi bracia

WINTER BROTHERS

W robotniczej osadzie w środku lasu wybucha konflikt, którego bohaterami są dwaj bracia.

„Zimowi bracia” – streszczenie

Mała górnicza osada położona w środku wiecznie zaśnieżonego duńskiego lasu. Dwóch braci – Emil oraz Johan – od lat pracuje w kopalni wapienia. Ich praca jest niezwykle żmudna i ciężka, ale braterstwo pozwala górnikom przezwyciężyć trudy egzystencji. Pewne tragiczne w skutkach wydarzenie doprowadza do grupowego ostracyzmu Emila, który nigdy nie był za bardzo lubiany przez członków wspólnoty. Na domiar złego kobieta, którą mężczyzna darzył uczuciem decyduje się wybrać jego brata. Te wszystkie zdarzenia sprawiają, że istniejące między braćmi relacje nagle stają pod dużym znakiem zapytania.

Czemu warto obejrzeć „Zimowych braci”?

„Zimowi bracia” („Winter brothers”) to surrealistyczny, pełen absurdu i czarnego humoru dramat z 2017 roku. Twórcy zabiera widzów w niezapomnianą podróż po zimowej krainie położonej z dala od cywilizacji. Głównymi bohaterami obrazu są dwaj bracia, których egzystencja jest daleka od ideału. W filmie nie brakuje silnych emocji i niespodziewanych zdarzeń. Produkcja zdobyła wiele wyróżnień – w tym cztery nagrody na MFF w Locarno.

„Zimowi bracia” – obsada

Reżyserem filmu jest młody, utalentowany duński artysta Hlynur Pálmason. W głównych rolach występują: Elliott Crosset Hove, Simon Sears, Victoria Carmen Sonne, Lars Mikkelsen oraz Peter Plaugborg.

„Zimowi bracia” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.