Zabierz mnie w jakieś miłe miejsce

TAKE ME SOMEWHERE NICE

Młoda dziewczyna o bośniackich korzeniach opuszcza Amsterdam i jedzie do Mostaru odnaleźć ojca, którego nigdy nie widziała.

Zabierz mnie w jakieś miłe miejsce - opis

Dorastająca Alma (Sara Luna Zoric) jedzie z Amsterdamu do Mostaru, by spotkać się ojcem i poznać kraj swojego pochodzenia. Od początku jednak nic nie idzie zgodnie z jej planem. Kuzyn Emir (Ernad Prnjavorac) wita ją chłodno i szydzi z lekkości życia na zachodzie. Na domiar złego dziewczyna niespodziewanie wchodzi w namiętną relację z jego najlepszym przyjacielem Denisem (Lazar Dragojevic). To nieoczywiste trio rusza razem w nieznane, przemierzając tętniącą życiem Bośnię...

Zabierz mnie w jakieś miłe miejsce - twórcy i obsada

Wyróżniony Nagrodą Specjalną Jury w Rotterdamie, pięknie nakręcony debiut Eny Sendijarević nawiązuje do jej własnych doświadczeń. Urodzonej w Bośni i wychowanej w Holandii reżyserce udaje się uchwycić fenomen bycia „pomiędzy”. Bohaterka jej filmu odkrywa kulturę swoich przodków i podczas podróży zmienia się z dziewczyny w kobietę. W tę postać wciela się Sara Luna Zorić („Yulia & Juliet”). W pozostałych rolach występują Lazar Dragojević („Pun mjesec”), Ernad Prnjavorac (krótki metraż „Big Leap”), Sanja Burić („Grbavica”) oraz Mario Knezović („Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia”).

Zabierz mnie w jakieś miłe miejsce - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.