Wyleczeni

THE CURED

Młody mężczyzna, który za sprawą groźnego wirusa przeistoczył się w zombie, powraca na łono społeczeństwa.

„Wyleczeni” – streszczenie

Ludzkość zostaje zaatakowana przez tajemniczego wirusa. Infekcja obejmuje kilkadziesiąt procent populacji, a dotknięte chorobą jednostki zamieniają się w żądne krwi bestie. Z czasem udaje się znaleźć lekarstwo na tajemniczą przypadłość, a chorzy są sukcesywnie leczeni i przywracani na łono społeczeństwa. Jedną z tych osób jest młody Senan. Mężczyzna mieszka w domu swojej owdowiałej bratowej i pragnie na nowo ułożyć sobie życie. Nie będzie to jednak proste, bowiem duża część „zdrowych” obywateli nadal traktuje „wyleczonych” z pogardą i wrogością.

„Wyleczeni” to inteligentnie skonstruowany horror mówiący o poczuciu winy i szukaniu odkupienia. Nastrojowy film grozy pokazuje ludzkość w krytycznym momencie. Reżyser w świeży sposób bierze się za tematykę zombie. Produkcja miała swoja premierę na MFF w Toronto.

„Wyleczeni” – obsada

„Wyleczeni” („A Knight's Tale”) to horror z 2017 roku w reżyserii Davida Freyne’a. W rolach głównych występują: nominowana do Oscara i Złotego Globu Ellen Page, Sam Keeley, Tom Vaughan-Lawl, Stuart Graham oraz Paula Malcomson.

„Wyleczeni” – gdzie obejrzeć?

Cały film  jest dostępny online w serwisie VOD player.