Władcy chaosu

LORDS OF CHAOS

Hipnotyzujący film biograficzny o Euronimie, liderze norweskiego zespołu black metalowego o nazwie Mayhem. Pod koniec lat osiemdziesiątych bezkompromisowy, obsceniczny artysta łamał wszelkie zasady i święcił triumfy.

Władcy chaosu - opis

Znany pod pseudonimem Euronymous siedemnastoletni Øystein Aarseth (Rory Culkin) znużony jest idyllicznym życiem klasy średniej. Razem ze swoimi kumplami zakłada black metalową kapelę o nazwie Mayhem. Zespół szybko zyskuje rozgłos za sprawą swoich nietuzinkowych koncertów i mrocznemu image’owi. Sytuacja szybko zaczyna wymykać się spod kontroli. Kult szatana, podpalanie kościołów, kradzież nagrobków, samobójstwa to tylko niektóre z elementów ich wizerunku.

Władcy chaosu - twórcy i obsada

Reżyserem mrożącego krew w żyłach obrazu jest Jonas Åkerlund („Sekrety Madonny”). Wcielający się w główną postać Rory Culkin („Zodiak”) ciekawie pokazuje mroczną stronę muzyka i jego nieokrzesaną pogoń za popularnością i uwielbieniem. W pozostałych rolach występują Emory Cohen (Brooklyn), Jack Kilmer („Nice Guys. Równi goście”), Sky Ferreira („Baby Driver”) oraz Valter Skarsgård („Templariusze. Miłość i krew”).

Władcy chaosu - gdzie oglądać?

Film dostępny online na platformie VOD player.pl.