Winni

GUILTY, THE SD

|15zł na 48h|

Dyspozytor linii 112 trafia na trop porwanej kobiety i rozpoczyna wyścig z czasem, aby dotrzeć do uprowadzonej i porywacza.

 

Winni – opis

Były funkcjonariusz policji Asger Holm pracuje teraz jako dyspozytor ratunkowy. Zmęczony weekendowymi wezwaniami od pijanych imprezowiczów i głodomorów zamawiających pizzę, czeka na koniec swojej zmiany. W pewnym momencie kontaktuje się z nim kobieta, twierdząca, że ją uprowadzono. Połączenie zostaje zerwane, co wzbudza niepokój Asgera. Były policjant rusza na poszukiwania porwanej i jej oprawcy. Jego jedyną bronią jest telefon, a uciekający czas zmusza go do coraz bardziej gwałtownych działań. Wkrótce Holm przekonuje się, że rozpracowywane przez niego przestępstwo jest zakrojone na dużo większą skalę, niż pierwotnie mu się wydawało.

Winni – twórcy i obsada

Duński obraz „Winni” zyskał wielkie uznanie widzów i krytyków. Został doceniony na wielu festiwalach filmowych i był przymierzany nawet do oscarowej nominacji w kategorii nieanglojęzycznej (wyróżnienia finalnie nie dostał). Reżyserem „Winnych” jest początkujący szwedzki artysta Gustav Möller. W roli głównej występuje Jakob Cedergren („Zakochani widzą słonie”, „Strasznie szczęśliwi”).

Winni – gdzie oglądać?

Cały film „Winni” dostępny online na platformie VOD player.pl w wersji z lektorem i napisami.

 

UWAGA: Film niedostępny w aplikacjach Smart TV na telewizorach Samsung i LG.