Wiek niewinności

THE AGE OF INNOCENCE

Film w reżyserii Martina Scorsese, nagrodzony Oscarem za najlepsze kostiumy. Adaptacja wydanej w 1920 roku powieści amerykańskiej pisarki Edith Wharton, pokazuje kondycję konserwatywnych amerykańskich elit końcówki XIX wieku.

„Wiek niewinności” – streszczenie

Nowy Jork, lata siedemdziesiąte XIX wieku. Młody prawnik Newland Archer jest zaręczony z piękną i niewinną Mary Welland. Pary nie łączy jednak płomienne uczucie, ale chęć połączenia majątków dwóch wpływowych nowojorskich rodzin. Pewnego dnia uwagę mężczyzny zwraca kuzynka narzeczonej, hrabina Ellena Olenska. Kobieta wróciła z Europy i szykuje się do rozwodu. Z tego powodu nie jest mile widziana w kręgach towarzyskich elit miasta. Archer zakochuje się w hrabinie, ta odrzuca jednak jego zaloty.

Czemu warto obejrzeć „Wiek niewinności”?

„Wiek niewinności” („The Age of Innocence”) to dramat z 1993 roku . Jest adaptacją wydanej w 1920 roku powieści amerykańskiej pisarki Edith Wharton, która była znakomitą kronikarką obyczajów nowojorskich wyższych sfer. Za sprawą strojów, scenografii i charakteryzacji twórcom udało się odtworzyć ducha epoki. Produkcja została obsypana nagrodami – zdobyła m.in. statuetkę Oscara za najlepsze kostiumy.

„Wiek niewinności” – obsada

Reżyserem filmu jest zdobywca Oscara Martin Scorsese. W obsadzie znaleźli się: trzykrotny zdobywca Nagrody Akademii Daniel Day-Lewis, laureatka Złotego Globu Michelle Pfeiffer oraz Winoną Ryder, która za stworzoną przez siebie kreację została nominowana do Oscara.

„Wiek niewinności” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.