Whiplash

WHIPLASH

Jak osiągnąć sukces w muzyce jazzowej? Trzeba ćwiczyć do upadłego, nawet wtedy, gdy brakuje sił. Wie coś o tym młody, utalentowany perkusista, który spotyka na swojej drodze nauczyciela z piekła rodem.

Whiplash – opis

Andrew Neimann to początkujący muzyk, który za wszelką cenę chce dołączyć do jazzowgoj bandu. Chłopak daje z siebie wszystko, ale wciąż jest ktoś lepszy. Pewnego dnia  odnosi sukces i kwalifikuje się do szkolnej orkiestry jazzowej prowadzonej przez Terence'a Fletchera. Andrew jest wniebowzięty, lecz nie wie, że czekają go najtrudniejsze chwile w życiu. Terence okazuje się bowiem sadystycznym perfekcjonistą, którego metoda szkoleniowa polega na psychicznym znęcaniu się nad uczniami. Andrew szybko podpada belfrowi, jednak nie poddaje się, bo chce być najlepszy. Rozpoczyna się skomplikowana rozgrywka pomiędzy uczniem i nauczycielem. Stawką jest wielkość i miejsce wśród najznamienitszych jazzowych sław.

Whiplash – obsada i twórcy

„Whiplash” to jeden z najlepszych filmów ostatnich lat. Prawdziwa perełka w reżyserii Damiena Chazelle’a („La La Land”, „Pierwszy człowiek”) zdobyła trzy Oscary, w tym za najlepszą rolę drugoplanową dla J.K. Simmonsa („Odpowiednik”, „Liga Sprawiedliwości”). W głównego bohatera wciela się natomiast Miles Teller („Rekiny wojny”, „Fantastyczna Czwórka”).

Whiplash – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.