Uśmiech Mony Lizy

MONA LISA SMILE

Młoda nauczycielka rozpoczyna pracę w elitarnej żeńskiej szkole. Kobieta z całych sił próbuje zaszczepić w swoich podopiecznych chęci do samodzielnego myślenia i podążania za marzeniami.

Uśmiech Mony Lizy - opis

Do Wellesley College, elitarnej żeńskiej szkoły o surowym rygorze, przyjeżdża nowa nauczycielka historii sztuki. Katherine Watson (Julia Roberts) jest pełna ideałów, wielbi malarstwo Picassa i Pollocka i wierzy, że jej uczennicom szczerze zależy na zdobywaniu wiedzy. Tymczasem panienki, choć najzdolniejsze w kraju, wcale nie myślą o nauce. Obrączka na palcu więcej dla nich znaczy niż tytuł naukowy. Katherine stara się poszerzyć horyzonty intelektualne dziewcząt, jednak presja środowiska okazuje się bardzo silna.

Uśmiech Mony Lizy - twórcy i obsada

Znakomity obrazek obyczajowy autorstwa Mike’a Newella reżysera niezapomnianej komedii "Cztery wesela i pogrzeb". W obsadzie znalazły się m.in. laureatka Oscara Julia Roberts (Sypiając z wrogiem, Sierpień w hrabstwie Osage), nominowaną do Złotego Globu Julia Stiles (Zakochana złośnica, Tożsamość Bourne’a) oraz zdobywczynię Złotej Palmy Kirsten Dunst (Maria Antonina, Melancholia).

Uśmiech Mony Lizy - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.