Ukryta strategia

LIONS FOR LAMBS

Trzymający w napięciu dramat obnażający grzechy amerykańskiego społeczeństwa, w którym kongresman, dziennikarka i profesor nauk politycznych zostają uwikłani w międzynarodową aferę dotyczącą wojny w Afganistanie.

Ukryta strategia - opis

Ambitna dziennikarka Janine Roth (Meryl Streep) przeprowadza w Waszyngtonie wywiad z wpływowym senatorem (Tom Cruise). Rozmowa dotyczy nowej strategii militarnej, związanej z udziałem amerykańskich sił w Afganistanie. W Los Angeles wietnamski weteran i działacz ruchów antywojennych, profesor Stephen Malley (Robert Redford), próbuje zachęcić zdolnego, ale znudzonego życiem studenta (Andrew Garfield) do angażowania się w sprawy świata. Dwaj byli studenci profesora (Michael Peña i Derek Luke) próbują przetrwać w Afganistanie. Walczą nie tylko z wrogiem, ale także z własnymi słabościami. Okazuje się, że polityka, dziennikarkę i naukowca łączy o wiele więcej, niż im się wydaje.

Ukryta strategia - twórcy i obsada

Twórcą tego ambitnie pomyślanego filmu, a zarazem wykonawcą jednej z głównych ról, jest dwukrotny laureat Oscara Robert Redford (Żądło, Wszyscy ludzie prezydenta). Do udziału w swoim projekcie Redford zaprosił takie sławy jak zdobywczyni trzech Oscarów Meryl Streep (Wybór Zofii, Diabeł ubiera się u Prady) czy trzykrotnie nominowany do tej nagrody Tom Cruise (Urodzony 4 lipca, Ostatni samuraj).

Ukryta strategia - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.