Uczeń szatana

APT PUPIL

Amerykański nastolatek odkrywa, że jego sąsiad to w rzeczywistości ukrywający się nazista z wieloma ofiarami na koncie. Chłopak postanawia dowiedzieć się nieco więcej o staruszku.

Uczeń szatana – opis

Todd Bowden to przykładny uczeń i lubiany przez rówieśników sympatyczny chłopak. Podczas jednej z lekcji dowiaduje się o koszmarach II Wojny Światowej. Przerażony, ale też zafascynowany tematem postanawia zgłębić wiedzę o straszliwych wydarzeniach z przeszłości. Podczas wertowania kolejnych ksiąg ze zdjęciami zauważa znajomą twarz. Okazuje się, że jego sąsiad – nieszkodliwy staruszek był niegdyś nazistowskim zbrodniarzem. Chłopak udaje się do pana Denkera i szantażuje go. Nie wyda uciekiniera organom ścigania, jeśli ten opowie mu o obozach koncentracyjnych i zagładzie ludzi. Starszy pan, chcąc nie chcąc powraca do przeszłości. Wkrótce ujawnia swoją demoniczną osobowość i wciąga Todda w niebezpieczną grę. Co jednak gdy, uczeń przerośnie mistrza?

Uczeń szatana – opis

„Uczeń szatana” to produkcja oparta na prozie Stephena Kinga. Film wyreżyserował Brian Singer, autor hitów takich jak „X-Men” czy „Podejrzani”. W rolę Todda wcielił się Brad Renfro („Gang braci”, „Ghost world”), a starego nazistę sportretował Ian McKellen („Hobbit: Niezwykła podróż”, „X-Men”). W pozostałych rolach wystąpili: Joshua Jackson („The Affair”, „Jezioro marzeń”), David Schwimmer („Przyjaciele”, „Sześć dni, siedem nocy”) i Ann Dowd („Dziedzictwo. Hereditary”, „Pozostawieni”).

Uczeń szatana – gdzie oglądać?

Serial dostępny jest online w serwisie VOD player.