Twister

Grupa naukowców na czele z ambitną i energiczną Jo Harding prowadzi badania nad zjawiskiem tornad na obszarze Stanów Zjednoczonych. Dzięki nowemu urządzeniu badającemu trąby powietrzne wkrótce odkrywają zbliżające się ogromne tornado, które chcą unieszkodliwić.

Twister – opis

Jo Harding ma bardzo osobisty i emocjonalny stosunek do gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Gdy miała pięć lat, jej ojciec padł ofiarą jednego z najpotężniejszych trąb powietrznych, jakie nawiedziły USA. Teraz niszczycielski żywioł powraca, a Jo jest gotowa do walki. Dowodzi ona zespołem łowców burz, którzy przy pomocy nowego meteorologicznego systemu chcą unieszkodliwić tornado. Do epicentrum burzy przybywa również konkurencyjna ekipa meteorologiczna, która na niebezpiecznym zjawisku chce zarobić i zyskać sławę. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy, że tym razem będą mieli do czynienia z żywiołem silniejszym niż wszystko do tej pory.

Twister – obsada i twórcy

„Twister” to katastroficzny blockbuster z 1996 roku. W główną bohaterkę wciela się zdobywczyni Oscara, Helen Hunt („Lepiej być nie może”, „Sesje”), a partnerują jej: Bill Paxton („Apollo 13”, „Titanic”), Philip Seymour Hoffman („Capote”, „25.godzina”), Jeremy Davies („Szeregowiec Ryan”, „Million Dollar Hotel”) i Lois Smith („Lady Bird”, „Marjorie Prime”). Obraz wyreżyserował twórca słynnego „Speed: Niebezpieczna prędkość”, Jan De Bont.