Tunel

Teo-neol

Mężczyzna zmierzający na urodziny córki zostaje zasypany w podziemnym tunelu. Teraz musi zrobić wszystko, żeby wyjść żywy ze śmiertelnej pułapki.

Tunel – opis

Jeong-soo jest sprzedawcą samochodów, który właśnie znajduje się w podróży. Mężczyzna śpieszy się, żeby zdążyć na urodziny ukochanej córki. Jeszcze ostatnie tankowanie i już wkrótce będzie mógł przytulić żonę i swoją małą księżniczkę. Tort urodzinowy jest, dwie  butelki wody na drogę są – można ruszać. Niestety, nie dane mu będzie szczęśliwie dotrzeć do rodziny. Pobliski tunel okaże się śmiertelną pułapką. Jeong-soo zostaje przysypany tonami gruzu i teraz walczy o przetrwanie. Mężczyzna musi wykazać się silną wolą oraz pomysłowością, żeby znaleźć drogę ku powierzchni.

Tunel – obsada i twórcy

„Tunel” to klaustrofobiczne azjatyckie kino, pokazujące człowieka walczącego o życie w ciasnych pomieszczeniach. Reżyserem obrazu jest Seong-hun Kim („Kingdom”). W głównego bohatera wciela się Jung-woo Ha („Służąca”). W pozostałych rolach występują Doona Bae („Sense8”), Dal-su Oh („Oldboy”) i Jeong-geun Sin („Pan Zemsta”).

Tunel – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.