Tron: Dziedzictwo

TRON: LEGACY

Perfekcyjnie zrealizowany, pełen niesamowitych efektów specjalnych sequel kinowego hitu z 1982 roku „Tron”.

„Tron: Dziedzictwo” – streszczenie

Geniusz komputerowy Kevin Flynn, były prezes dobrze prosperującej firmy Encom, zaginął bez śladu ponad 20 lat temu. Nikt nie wie, co się z nim stało. Jego syn Sam nie traci nadziei, że go odnajdzie. Dlatego, kiedy dostaje telefon od byłego wspólnika ojca z prośbą o zbadanie dziwnego sygnału, który pochodzi z miejsca ostatniego pobytu Kevina, od razu wyrusza w drogę. Po przybyciu do opuszczonego salonu gier komputerowych, niespodziewanie zostaje wciągnięty do cyfrowego świata, w którym przez ostatnie ćwierć wieku uwięziony był jego ojciec. W wirtualnej krainie spotyka Kevina i jego przyjaciółkę, cyberwojowniczkę Quorrę. Cała trójka musi teraz odnaleźć drogę powrotną do domu.

Czemu warto obejrzeć „Tron: Dziedzictwo”?

„Tron: Dziedzictwo” („Tron: Legacy”) to widowiskowa disneyowska produkcja gatunku sci-fi, będąca sequelem filmu Stevena Lisbergera Tron z 1982 roku. Reżyserem tego obrazu jest debiutant Joseph Kosinski, który, przy wsparciu speców od komputerowych efektów specjalnych, wykreował sugestywną wizję alternatywnego świata, porównywalną do „Matriksa” czy „Avatara”. Twórcami scenariusza są zdobywcy nagrody przyznawanej przez Amerykańską Gildię Scenarzystów – Adam Horowitz i Edward Kitsis („Zagubieni”). Odpowiedzialnym za efektowne zdjęcia jest nominowana do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Claudia Mirandy („Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”).

„Tron: Dziedzictwo” – obsada

W rolach głównych wystąpili: zdobywca Oscara Jeff Bridges, który grał także w oryginalnym Tronie, wyróżniony nominacją do Saturna za swoją kreację Garrett Hedlund oraz nominowana do Złotego Popcornu Olivia Wilde.

„Tron: Dziedzictwo” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.