The Confession

„The Confession” to amerykański film sensacyjny, w którym nowojorski adwokat, wynajęty do obrony mordercy, zmaga się z wewnętrznymi rządzami – sukces czy moralność?

 

„The Confession” – streszczenie

Wpływowy biznesman Jack wynajmuje najlepszego adwokata – Roya Bleakiego, aby obronić przed sądem swojego pracownika – Harrego, oskarżonego o potrójne morderstwo. Celem Jacka jest to, by podczas procesu udowodnić niepoczytalność pracownika. Adwokat podejmuje się zadania, ponieważ wie, że Roy może pomóc mu w rozwoju kariery. Biznesman obiecuje prawnikowi zawrotną sumę za osiągnięcie zamierzonego celu. Tymczasem Harry domaga się sprawiedliwego wyroku. Roy musi stoczyć walkę sam ze sobą. Do wyboru ma dużą gotówkę, lub sprawiedliwość i prawość. Adwokat podejrzewa, że mocodawcą nie kierują wcale szlachetne intencje i swoje obawy postanawia sprawdzić na własną rękę. Jaka jest ścieżka prawdy i kto będzie nią kroczył?

 

„The Confession” – obsada

W filmie reżyserowanym przez Davida Hugh Jonesa, autora takich produkcji jak serial „Kości”, czy filmu „Proces” z Anthonym Hopkinsem w roli głównej, pojawiają się znane postaci. W roli Roya Bleakiego wystąpił Alec Baldwin, a Jacka Reynoble zagrał Jay O. Sanders. W rolę oskarżonego wcielił się Ben Kingsley.

 

„The Confession” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.pl.