Tel Awiw w ogniu

Tel Aviv on Fire

Palestyńczyk i Izraelczyk rozpoczynają współpracę przy popularnej operze mydlanej. Problemy pojawiają się, gdy trzeba napisać zakończenie, które zadowoli wszystkich.

Tel Awiw w ogniu – opis

Współczesny Izrael/ Palestyna. Salam to młody i dobroduszny Palestyńczyk mieszkający w Jerozolimie. Mężczyzna jest stażystą w bardzo popularnej telenoweli „Tel Awiw w ogniu”. Każdego dnia, by dotrzeć do studia telewizyjnego, Salam musi przejść przez dość nieprzyjemny izraelski punkt kontrolny. Wkrótce okazuje się, że żona Assiego, dowódcy posterunku, jest wielką fanką telenoweli, przy której pracuje Salam. Izraelski żołnierz zaczyna podsuwać Salamowi pomysły fabularne, które Palestyńczyk ochoczo wprowadza do serialu. Problem pojawia się dopiero przy zakończeniu opery mydlanej. Producenci nie chcą zgodzić się na proponowane pomysły. Salem i Assi postanawiają użyć fortelu.

Tel Awiw w ogniu – obsada i twórcy

„Tel Awiw w ogniu” to komedia z przymrużeniem oka, która porusza problem konfliktu na Bliskim Wschodzie. Obraz w reżyserii Sameha Zoabi („Idol z ulicy”) został doceniony w 2018 roku na Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zdobył dwie nagrody, w tym dla aktora Kaisa Nashifa („Duże złe wilki”). W filmie występują również: Lubna Azabal („Uczciwa kobieta”), Yaniv Biton („Włamywaczka”), Maisa Abd Elhadi („Sprawa Sary i Saleema”) i Nadim Sawalha („Szpieg, który mnie kochał”).

Tel Awiw w ogniu – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl.