Tajniak

Undercover Brother

Czarnoskóry Anton wstępuje do tajnej organizacji. Jego pierwszym zadaniem jest walka o równość rasową i dopuszczenie afroamerykańskiego mężczyzny do kandydowania na prezydenta.

Tajniak - opis

Anton otrzymuje od Szefa pierwsze zadanie. Wróg organizacji - The Man, nie chce dopuścić, by do prezydenckich wyborów wystartował czarny kandydat generał Boutwell. Przy pomocy narkotyków zmusza Boutwella do zmiany życiowych planów - zamiast karierą polityczną generał chce się teraz zająć siecią barów fast food z pieczonymi kurczakami. Anton musi spowodować, aby Boutwell wrócił na właściwą drogę.

Tajniak - obsada i twórcy

Film został oparty na popularnym internetowym komiksie, którego twórca John Ridley był współscenarzystą filmu. Ridley jest także producentem - pracował przy takich filmach jak "Złoto pustyni" i "U-Turn. Droga przez piekło". Reżyserem "Tajniaka" jest Malcolm D. Lee, który jest kuzynem najlepiej znanego reżysera afro-amerykańskiego, Spike'a Lee. W filmie wystąpili m.in. Eddie Griffin ("Boski żigolo", "Straszny film 3"), Denise Richards ("Dzikie żądze", "To właśnie miłość"), i Billy Dee Williams ("Imperium kontratakuje", "Powrót Jedi").

Tajniak - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl