Szybki konwój

Le convoi

Grupa przestępców przewożących duże ilości narkotyków wpada w poważne kłopoty, gdy ich plan działania się sypie i zostają zmuszeni do wzięcia zakładnika. Czy przywódcy gangsterów uda się opanować sytuację?

Szybki konwój – opis

Siedmiu mężczyzn w czterech samochodach przemyca konopie indyjskie z południowej Hiszpanii do Paryża. To, co miało być kolejną, rutynową misją, przeradza się w walkę o przetrwanie. Panowie wpadają w pułapkę i cały plan spala na panewce. Rozpoczyna się widowiskowy rajd, którego stawką jest życie i wolność. Na dodatek przestępcy zostają zmuszeni do wzięcia zakładniczki. Młoda francuska turystka, Nadia, pojawia się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. Chcąc nie chcąc, staje się częścią diabelnie szybkiego konwoju.

 

Szybki konwój – obsada i twórcy

Reżyserem filmu „Szybki konwój” jest Frédéric Schoendoerffer, autor produkcji takich jak „Sceny zbrodni” i „Zamiana”. W rolach głównych tego francuskiego filmu akcji występują między innymi: zdobywca nagrody na festiwalu filmowym w Cannes Benoît Magimel („Pianistka”), Reem Kherici („Miłość aż po ślub”) i Tewfik Jallab („Nasz najlepszy rok”).

 

Szybki konwój – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.