Szmatki: Od nędzy do pieniędzy do nędzy

SCHMATTA: RAGS TO RICHES TO RAGS

Dokument o nowojorskiej dzielnicy specjalizującej się w wyrobach tekstylnych, która przez wiele lat pełniła funkcję serca i centrum handlowego środkowego Manhattanu. Niegdyś tętniąca życiem okolica zaczyna powoli chylić się ku upadkowi.

Szmatki: Od nędzy do pieniędzy do nędzy – streszczenie

Dla wielu pokoleń nowojorczyków, dzielnica odzieżowa była jednym z najważniejszych punktów na mapie miasta. W dobie globalizacji produkcji odzieżowej, niegdyś tętniąca życiem okolica zaczyna powoli chylić się ku upadkowi. Film dokumentalny przypomina jej dynamiczny rozwój i barwną historię, bogato ilustrowaną wywiadami z niegdyś pracującymi tam ludźmi, przedstawicielami lokalnych związków zawodowych, projektantami oraz kierownikami firm, którzy wspominają przebieg swojej kariery w miejscu uważanym niegdyś przez tysiące imigrantów za przedsionek do realizacji Amerykańskiego Snu. Ich fascynujące historie tworzą niezwykły portret branży, która obecnie chyli się ku upadkowi i stanowią trafny komentarz do być może nieodwracalnych zmian, jakie zaszły w amerykańskiej wytwórczości.

Szmatki: Od nędzy do pieniędzy do nędzy – twórcy

Szmatki: Od nędzy do pieniędzy do nędzy (Schmatta: Rags To Riches To Rags) to film dokumentalny z 2009 roku w reżyserii Marca Levina.

Szmatki: Od nędzy do pieniędzy do nędzy – gdzie obejrzeć?

Dokument jest dostępny online w serwisie VOD player.