Suspiria

SUSPIRIA HD

|18zł na 48h|

Młoda dziewczyna zapisuje się do prestiżowej akademii tańca w Berlinie. Prędko okazuje się jednak, że szkołę prowadzi sabat czarownic. Ten niezwykły obraz to więcej niż tylko remake filmu o tym samym tytule z 1977 roku.

 

Suspiria – opis

Susie Banion przybywa do berlińskiej Tanz Dance Academy na przesłuchanie, po którym zostaje przyjęta do szkoły. W tym samym czasie w tajemniczych okolicznościach znika inna studentka – Patricia Hingle. W trakcie jednej z prób tanecznych, Olga, rzuca oskarżenie, że za zniknięciem jej bliskiej koleżanki stoją kobiety prowadzące Akademię, które ponadto praktykują czary. Niebawem okazuje się, że w podziemiach budynku ukryte jest sanktuarium, gdzie sabat organizuje okultystyczne rytuały. Co w takiej sytuacji zrobi Susie? Czy Patricia się odnajdzie?

 

Suspiria – obsada i twórcy

Reżyserem tego wyjątkowego horroru jest Luca Guadagnino, który w swoim artystycznym portfolio ma między innym: „Tamte dni, tamte noce” (2017), „Nienasyceni” (2015). W filmie zobaczymy natomiast aktorów takich jak: Dakota Johnson („Nowe oblicze Greya”, „The Social Network”), Tilda Swinton („Avengers: Endgame”, „Tylko kochankowie przeżyją”), Jessica Harper („Tajemnica Marrowbone”, „Lekarstwo na życie”).

 

Suspiria – gdzie oglądać?

Cały film „Suspiris” dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersji z lektorem i z napisami.