Super 8

SUPER 8

W czasie wakacji grupa nastolatków jest świadkami katastrofy kolejowej, po której w miasteczku zaczyna dochodzić do niewytłumaczalnych zjawisk.

Super 8 - opis

Grupa nastolatków z małego miasteczka w Ohio kręci amatorski film na taśmie 8 mm. Młodzi ludzie są świadkami katastrofy kolejowej, która ich zdaniem nie była ona przypadkowa. Wydarzenie pociąga za sobą mroczne konsekwencje. W mieścinie zaczynają mieć miejsce niezwykłe zjawiska. Lokalny szeryf (Kyle Chandler) próbuje poznać prawdę o wypadku. Mężczyzna z przerażeniem odkrywa, że musi zmierzyć się z obcą formą życia…

Super 8 - twórcy i obsada

Wizjoner współczesnego kina science fiction J.J. Abrams ("Zagubieni", "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy") zabiera widzów do niezwykłego świata rodem z dziecięcej wyobraźni. Obraz jest swego rodzaju hołdem złożonym przez twórcę jego idolowi – genialnemu Stevenowi Spielbergowi. Abramsowi udało się kapitalnie połączyć współczesny sposób kręcenia filmów ze stylistyką charakterystyczną dla kina przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Odtwórcami głównych ról są laureat nagrody Emmy Kyle Chandler ("Manchester By The Sea"), nagrodzony za swój występ statuetką Saturna Joel Courtney ("Posłańcy"), dwukrotnie nominowana do tej nagrody Elle Fanning ("Czarownica") oraz Gabriel Basso ("Królowie lata").

Super 8 - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.