Sprawa Colliniego

Der Fall Collini aka The Collini Case

Pełen emocji kryminał opowiadający o brutalnym morderstwie, które swoje korzenie miało w dramatycznych zdarzeniach z czasów II wojny światowej.

Sprawa Colliniego - opis

Fabrizio Collini (Franco Nero) niedawno przeszedł na emeryturę. Jest cichym, skromnym człowiekiem, który wygląda na kogoś, kto nie mógłby skrzywdzić bliźniego. Mimo to brutalnie morduje znanego przemysłowca w jednym z najbardziej ekskluzywnych hoteli w Berlinie. Jego obrony podejmuje się początkujący prawnik Caspar Leinen (Elyas M'Barek), który pragnie rozpocząć karierę od wyroku uniewinniającego. Collini decyduje się jednak przyznać się do morderstwa i konsekwentnie odmawia podania motywu oraz rozmowy z kimkolwiek na temat swojej zbrodni. Szukając wskazówek, Leinen odkrywa jego osobisty związek z ofiarą i straszliwą historię, która sięga nazistowskich Niemiec i II wojny światowej.

Sprawa Colliniego - twórcy i obsada

Reżyserem tego wstrząsającego obrazu jest Marco Kreuzpaintner (Uczeń czarnoksiężnika), a w głównych rolach występują Elyas M'Barek (Dary Anioła: Miasto kości), Alexandra Maria Lara (Wyścig), nominowany do Złotego Globu Franco Nero (Camelot), Heiner Lauterbach (Miłość z przedszkola 2) oraz Manfred Zapatka (Fabryka oficerów).

Sprawa Colliniego - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.