Spokój w sercu

SILENT HEART (AKA. STILLE HJERTE)

Kameralny dramat o rodzinie, która stoi w obliczu jednego z najtrudniejszych momentów w życiu. Trzy pokolenia spotykają się, by pożegnać nestorkę rodu. Śmiertelnie chora kobieta planuje eutanazję.

Spokój w serc - opis

Siostry Sanne (Danica Curcic) i Heidi (Paprika Steen) wydają się pogodzone ze śmiertelną chorobą swojej matki (Ghita Nørby). Jej wolą jest, by pożegnać się z najbliższymi i odejść z tego świata, zanim choroba odbierze jej resztki godności. W gronie najbliższej rodziny i przyjaciół spędzają ostatni wspólny weekend. Jednak z biegiem czasu emocje stają się coraz silniejsze, a na powierzchnię wychodzą od dawna skrywane konflikty.

Spokój w serc - reżyseria i obsada

Podejmujący temat eutanazji obraz jest dziełem uznanego duńskiego reżysera Billego Augusta, twórcy między innymi oscarowego filmu Pelle zwycięzca, opartych na scenariuszu Ingmara Bergmana Dobrych chęci czy pełnej magii ekranizacji powieści Isabel Allende Dom dusz. Film wyróżnia się umiejętnie budowaną dramaturgią i solidnym aktorstwem. W rolach głównych wystąpili: Ghita Nørby (serial Królestwo, Spadek), Morten Grunwald (cykl Gang Olsena, Biała noc), nagrodzona za swoją kreację na MFF w Locarno Paprika Steen (Poklask, Wesele w Sorrento), wyróżniona za rolę Sanne statuetką Roberta Danica Curcic (Balansując nad przepaścią, Zabójcy bażantów) oraz Jens Albinus (Idioci, Szef wszystkich szefów).

Spokój w sercu - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.